RFID.jpg

Xecan RFID

Akıllı ve Otomatik Tanımlama

RFID, gelişmiş klinik iş akışı ve hasta güvenliğini sağlamak için hastaları ve tıbbi aksesuarları tanımlamak ve izlemek için kullanılabilir. Tipik bir Xecan RFID hasta rozeti veya aksesuar etiketi 5-10 metre aralığında tespit edilebilir. WiFi teknolojisinin aksine, RFID algılama iki yönlüdür ve koni ışını şeklindedir.

RFID'nin diğer SMART ID'leri arasındaki benzersiz avantajı, zorunlu ve otomatik bir doğrulama olmasıdır. Yani, bir hasta bir RFID rozeti takarsa, hasta otomatik olarak RFID dedektörlerinin kurulu olduğu çeşitli konumlarda doğrulamaya tabi tutulur. Bu, hem hasta hem de aksesuar doğrulama için radyasyon tedavisi odaları için idealdir. 

 
 

RFID'nin dezavantajı, hastaların kliniklerine giderken RFID'lerini taşıması gerekmesidir. RFID kullanımının sonunda, hastaların RFID rozetlerini iade etmeleri gerekir. Radyasyon tedavisinde bu bir sorun değildir, hastalar tüm tedavi süresince RFID rozetlerini tutabilir ve sonunda RFID rozetlerini iade edebilir. Bununla birlikte, tek bir ziyaret ya da takip ziyareti için, kliniğin RFID rozetleri yayınlama ve toplamaya dahil olması verimsizdir. Bu durumda, diğer kimlik türleri daha pratik ve uygundur.

Bir Xecan RFID hasta rozeti birçok hasta için ve birkaç yıl boyunca tekrar kullanılabilir. Bir Xecan RFID aksesuarı, her biri birkaç sente mal oluyor. En iyi sonuçları elde etmek için sadece bir kez kullanılması tavsiye edilir. Genel olarak, RFID kliniğinin kullanılmasının maliyeti oldukça uygundur.

Hasta, personel ve aksesuar RFID etiketleri, anahtar teslimi çözümüne dahildir. Operasyondaki klinikler ayrıca doğrudan Xecan'dan ilave RFID etiketleri sipariş edebilir.