banners_radiotherapy.jpg

Xecan Radiotherapy

Hasta Tedavi Güvenliği Uyumluluğu

Ortak Komisyon’un Komisyon Üyeleri tarafından, tüm akredite hastaneler, ayaktan bakım merkezleri ve ofis bazlı ameliyat tesisleri için yanlış yer, yanlış prosedür ve yanlış kişi ameliyatının önlenmesi için bir süreç başlatılmıştır. Radyasyon kliniklerinde, tedaviden hemen önce bir işlem gerçekleşir. Takımın tüm üyeleri aşağıdakilere katılıyor:

Doğru hasta kimliği

Yapılacak doğru prosedür

Doğru prosedür sitesi

Ek olarak, takım her zaman aşımını belgelemeli ve sonraki her prosedürden önce bir tane yapmalıdır.

Xecan Radyoterapi, kliniğin yasal düzenlemelere uyum sağlamasına yardımcı olmak için güvenlik sürecini otomatikleştirmek üzere tasarlanmıştır. Hem Aria hem de Mosaiq R&V sistemleri ve her çeşit Varian, Elekta ve proton işleme makinesi ile entegredir. Xecan'ın teknolojisi radyasyon kliniklerinin kusursuz iş akışı, en güvenli tedavi ve daha gelişmiş hasta memnuniyeti elde etmesini sağlar.

Kliniğinizin mevcut teknoloji altyapısını göz önünde bulunduran Xecan, yüz kimliği, Palm, RFID veya Barkod tanımlamanın en iyi kombinasyonunu kliniğinizin kimlik metodolojisi olarak seçer. Seçilen platform teknolojisine dayanan Xecan Radiotherapy, tüm klinik iş akışını kapsayan aşağıdaki beş ana fonksiyonel modülü sunar: Akıllı Tedavi Planlama Yazı Tahtaları, Akıllı Resepsiyon, Akıllı Muayene Odası ve Hasta İzleme Beyaz Tahtaları, Akıllı Tedavi Odaları ve Klinik Analiz Raporları.

Akıllı Tedavi Planlama İş Akışı Yazı Tahtaları

Tedavi planlama süreci bir hastanın simülasyonundan başlar. Birden fazla personelin katılımı nedeniyle, planlama süreci rölesinde planlama basamağının etkisiz olarak devredilmesi nedeniyle gecikmeler yaşanmaktadır. Xecan Tedavi Planlaması İş Akışı Yazı Tahtaları bu sorunu gidermek için tasarlanmıştır. Beyaz tahtanın hızlı bir incelemesi ile, Doktorlar, Fizikçiler, Planlamacılar, Terapistler ve Yöneticiler, hasta popülasyonunun BT Simülasyonundan geçici olarak tedavi edilen ilk tedavi günlerine kadar olan ilerlemelerine kadar nerede durduğunu açıkça anlayabilir. Meseleler ortaya çıktığında, ekibin tüm üyeleri tarafından görülebilir ve hasta bakımının çıkarlarına en uygun şekilde gerekli değişiklikler yapılabilir. Beyaz tahta, tedavi planlama alanında geniş bir monitörde gösterilmektedir. Ayrıca herhangi bir masaüstü veya cep telefonundan da erişilebilir. Aşağıdaki personel iş akışı iyileştirme özelliklerine sahiptir:

  • Gerçek zamanlı olarak hastanın planlama aşamasının durumunu görüntüleme

  • Bekleyen görevler için e-posta ve metin bildirimleri

  • Hatta iş yükü dağılımı, hesap verebilirlik ve zamanında hasta vakası atama

  • Bulut tabanlı çözüme her yerden ve herhangi bir klinik yerden erişilebilir

Akıllı Alım: Otomatik Hasta Selamlaması ve Sıralanması

Hastalar kliniğe girer girmez şahsen karşılanır, gelenler elektronik tıbbi kayıtlarda (Aria, Mosaiq veya EPIC) zamanlayıcıda otomatik olarak sıraya alınır. Aynı zamanda, hasta bilgileri otomatik olarak klinik genelinde çalışanlar tarafından görülebilen klinik beyaz tahtalarına kaydedilir. Hasta bekleme alanlarında da bir hasta durum panosu var. Belirli tedavi makine odası tarafından organize edilen hasta gelişini ve tedavi durumunu gösterir. Beklerken, hastalar tedavi sırasındaki bekleme pozisyonları hakkında net bir fikir sahibi olurlar, böylece bekleme listesinin başındalarsa çağrıya hazır olurlar. Öte yandan, bekleme listesinde önlerinde birden fazla hasta varsa, zamanlarını daha etkin bir şekilde geçirme konusunda daha iyi bir karar verebilirler. Terapistler hasta almaya hazır olduğunda, hastanın adını veya ilgili numarayı tıklayarak patent çağrı panosundan o hastayı haberdar edebilir, tıklanan ad yeşil renkte yanıp sönmeye başlar, böylece hasta bir terapistin onu bulacağını bilir / onu hemen. Tüm bu hasta iş akışı geliştirmeleri, daha iyi bir alım iş akışı ve hasta memnuniyeti ile sonuçlanır.

 
 
Hasta bekliyor ve çağrı tahtası

Hasta bekliyor ve çağrı tahtası

Akıllı Hasta İzleme Beyaz Tahtaları

Bir hasta klinikte muayene odalarına, elbiseli bekleme odalarına, simülasyon ya da tedavi odalarına girdiğinde, hareketleri klinik beyaz tahtalarda gerçek zamanlı olarak gösterilir. Bu, gerçek klinik operasyonunu yansıtan görselleştirilmiş bir klinik iş akışı oluşturur. El yazısı girişleri olan geleneksel kuru silme "beyaz tahta", otomatik Xecan akıllı klinik beyaz tahtaları ile değiştirilir.

Uzun bekleme süresi, klinik araştırmalara göre hastanın memnuniyetsizliği ile ilgili en sık görülen faktörlerden biridir. Xecan akıllı klinik beyaz tahtasının kullanımıyla, her hastanın yeri, randevu tipi ve bekleme süresi otomatik olarak gerçek zamanlı olarak görüntülenir ve güncellenir. Bu akıllı bakım kararları almak ve hastalar için istenmeyen uzun bekleme sürelerinden kaçınmak için personel verimliliğini büyük ölçüde artırır.

 

Her hastanın bekleme süresi, yeri ve randevu bilgisi Xecan akıllı yazı tahtalarında görüntülenir.

 

Akıllı Tedavi Odaları: Otomatik Hasta ve Aksesuar Doğrulama

Xecan, kliniklerin Vaclog, Bolus, Elektron kesme, Accuform vb. Gibi tedavi aksesuarlarını izlemesini sağlar. Bu etiketli RFID aksesuarları, tedavi masasının üzerinde otomatik olarak algılanabilir. Bu, tedavi aksesuarı doğrulamasını çok daha verimli ve doğru hale getirir. Hem tedavi iş akışını hem de hasta güvenliğini arttırır.

 
 

Hastalar radyasyon kasasına girer girmez, kişisel tedavi çizelgeleri veya tedavi planları, gelen hasta kimliği ile karşılaştırılarak doğrulanır. Xecan, elektronik tıbbi kayıt sisteminize sorunsuz bir şekilde müdahale ederek bunu başarır. Bu da, sonuçta Doğru Hasta ve Doğru Aksesuarların tedavi odalarında kullanılmasını sağlar.

 
 

Clinical Analytics Reporting

There are large amounts of valuable clinic data generated with the Xecan tracking capability. To visualize the data to support clinic operational decisions, Xecan has a built-in analytics reporting engine to do the analysis. These reports provide the best intelligence about your clinic's operation and actionable items for further clinic workflow improvement. 

Çeşitli klinik lokasyonlarında hastanın bekleme süresi için görselleştirilmiş klinik operasyonel analitik

Çeşitli klinik lokasyonlarında hastanın bekleme süresi için görselleştirilmiş klinik operasyonel analitik